Od czego chroni ubezpieczenie NNW?

Polisy ubezpieczeniowe mają na celu zapewnienie poczucia komfortu i wsparcia finansowego w razie zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń w życiu prywatnym, zawodowym lub w ruchu drogowym. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewnia ochronę w szerokim zakresie. W jakich okolicznościach może okazać się przydatne?

Polisa NNW – czym się wyróżnia?

Ubezpieczenie NNW to rodzaj dobrowolnej polisy, gwarantującej ochronę w sytuacjach, w których ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń jest duże. Ubezpieczenie NNW jest wybierane przez klientów, którzy obawiają się finansowych konsekwencji nieszczęśliwych wypadków. W sytuacjach, które mogą finansowo przewyższać możliwości poszkodowanych, polisa NNW okazuje się zbawienna. Towarzystwa ubezpieczeniowe, w odpowiedzi na oczekiwania swoich klientów, przygotowały mnóstwo wariantów w ramach polisy NNW. Tym samym klient może zdecydować się na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w życiu prywatnym, NNW komunikacyjne czy polisę NNW dla dziecka.

Ubezpieczenie NNW – od czego chroni?

Jak sama nazwa wskazuje, polisa NNW zabezpiecza osobę ubezpieczoną na okoliczność nieszczęśliwego wypadku. Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie obowiązywania polisy. Jeśli chodzi o polisę NNW, to umożliwia ona dostosowanie zakresu ochrony do indywidualnych preferencji ubezpieczonego. Niektóre osoby są o wiele bardziej narażone na występowanie wypadków z racji wykonywanego zawodu czy miejsca zamieszkania. W podstawowym zakresie polisy ubezpieczony otrzymuje ochronę w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci będącej efektem nieszczęśliwego wypadku. Polisę można rozszerzyć o klauzule dodatkowe, w tym hospitalizację, poważną chorobę, koszty rehabilitacji czy utratę zdolności do wykonania pracy.

Ubezpieczenie NNW – dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?

Polisę NNW może wykupić osoba, która w dniu podpisania umowy nie ukończyła 70. roku życia, ale należy pamiętać, że niektóre klauzule dodatkowe mogą wiązać się z innym ograniczeniami wiekowymi. Zakres ochrony może obejmować całą dobę lub jedynie obowiązywać na wypadek określonych okoliczności. To ubezpieczony decyduje o wysokości sumy ubezpieczenia, zakresie ochrony i ewentualnych rozszerzeniach.

NNW komunikacyjne – czy warto?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW skierowane jest do osób, którym zależy na uzyskaniu wsparcia finansowego w razie zaistnienia szkody w wyniku wypadku komunikacyjnego. W tego typu polisie ubezpieczony samodzielnie wybiera wysokość sumy ubezpieczenia, która determinuje wybrany wariant ochrony. Na wsparcie finansowe w ramach polisy NNW można liczyć, kiedy ubezpieczony dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek użytkowania pojazdu mechanicznego lub nastąpi jego śmierć w wypadku komunikacyjnym. Wysokość składki uzależniona jest od wybranego zakresu ochrony.

Ubezpieczenie NNW Warszawa – sprzedaż i fachowe doradztwo

Multiagencja Eurofinance to firma z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje bogatą gamę produktów ubezpieczeniowych, w tym polisy osobowe. Agenci ubezpieczeniowi dopasowują ubezpieczenie NNW w Warszawie (https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-warszawa/) do indywidualnych potrzeb klientów, wybierając spośród produktów kilkunastu sprawdzonych firm. Z usług Eurofinance można skorzystać w jednym z oddziałów z siedzibą w stolicy, a w pozostałe lokalizacje docierają mobilni agenci ubezpieczeniowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *